Często zadawane pytania
Ozon działa utleniająco i dezynfekująco, co sprawia, że jest bronią skierowaną przeciw bakteriom, wirusom, pierwotniakom i grzybom. Niszczenie patogenów przez ozon opiera się na jego silnych właściwościach utleniających. W procesie ozonowania utleniane są związki pochodzenia organicznego w wyniku czego ulegają rozkładowi na prostsze, łatwiejsze do usunięcia związki chemiczne.
Ozon ma także ogromny wpływ na intensyfikację procesów gojenia ran, m.in. pobudza ziarninowanie, poprawia naskórkowanie ran oraz miejscowe ukrwienie tkanek. Dodając do tego działanie antybakteryjne, pomaga w leczeniu trudno gojących się ran oraz owrzodzeń, oparzeń i odleżyn.
Zgadza się. Ma w swoim składzie ozonowaną oliwę z oliwek, lanolinę, wazelinę, i min. olej z wiesiołka. Została wzbogacona propolisem ze względu na jego właściwości. Propolis zawiera witaminy A, E, B1, B2, B5 oraz B6, a także flawonoidy, kwasy - fenolowe i tłuszczowe, estry, sterole, terpeny i kumaryny. Jest naturalnym antybiotykiem, który poprawia zdrowie skóry i pomaga leczyć rany.
Oba te produkty zostały stworzone na bazie ozonowanej oliwy z oliwek. Jest to jedyna postać ozonu zawartego w nośniku o długim terminie ważności, przy w pełni zachowanych własnościach leczniczych.
WILD WILD WASH – mydło ma działanie stricte antyseptyczne i antybakteryjne, dlatego polecany jest do oczyszczania i dezynfekcji wybranych partii ciała konia.
Natomiast w składzie WASH&GONE – naturalnego szamponu z ozonem są dodatkowo substancje poprawiające strukturę sierści i włosia min. olej ze słodkich migdałów i ekstrakt z aloesu oraz specjalnie dobrane emolienty poprawiające ich blask.
Bazą preparatów WONDER HOOF – olejożelu do kopyt oraz HAPPY FROG – maści po pielęgnacji strzałki jest ozonowany olej konopny. Ma on silniejsze działanie, przyjmuje w swoje struktury więcej ozonu niż oliwa. Jest to o tyle istotne, gdyż kopyta mają całkowicie inną strukturę i budowę niż skóra i sierść.